Понеділок, 06-04-20, 17:13
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Форма входу
Архів
«  Квітень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Ми у facebook
Супутники сайту
Дитяча
Національна
Контакти
Пошук
Структура року
Англомовний табір
Протидія Булінгу
МОНУ
ІМЗО
ЗНО
КОДА
ДОН
КНЗ КОР (КОІКОПК)
Міська рада
Управління освіти
osvita.ua
ММЦ
pedpresa.com
Погода
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 1
Користувачів: 1
zhezhulova_elena
          Школа, що крокує в майбутнє
 

Треба любити те, що робиш.  

І йти вперед крок за кроком

І.Павлов

На древній чернігівській землі розташоване містечко Славутич Київської області. У ньому функціонує чотири школи та ліцей. Одна з них – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4, яка була відкрита 1 вересня 1998 року, як перша україномовна школа міста.

На початку своєї діяльності, шукаючи шляхи підвищення престижу й статусу школи, педагогічний колектив на чолі з директором Янковським В.В. поставив собі за мету створити таку систему навчання і виховання школярів, яка б відповідала специфіці українського народу, що саме українська школа в м. Славутичі повинна стати центром відродження рідної мови, літератури, історії свого народу, його традицій, звичаїв, особливостей культури, основ родинної педагогіки, які б стали благодатним матеріалом для найповнішого врахування природних задатків дітей. В основу виховної системи були покладені вічні, загальнолюдські моральні цінності: Людина, Сім’я, Земля, Вітчизна, Праця, Знання, Культура, Мир. Роки становлення й розвитку видалися нелегкими. Важливим було все: і структура закладу, і принципи організації навчально-виховного процесу, і колектив однодумців, і вироблення мотивації учнів, і позиція батьків, і визнання громадськості. Але крок за кроком здобували визнання і йшли до омріяної мети.

За період роботи Янковського В.В. директором школи 1998-2003 рр. з її стін вийшли у життя 237 учнів, 5 випускників нагороджені золотими медалями, 1 – срібною. Шкільна бібліотека була визнана однією з кращих у місті. При підтримці батьківської громади «Наші діти» в 2000 році створено «Золотий фонд», який щороку поповнювався інформаційно-довідковою літературою.

Естафету продовжила і творчо розвинула далі директор Резан О.М., яка обійняла цю посаду з вересня 2003 року. Школа почала працювати над реалізацію проекту «Школа сприяння здоров’ю». Гасло «Здоровим бути – модно!» є постійним та дієвим у житті закладу. Адже система оздоровчої роботи побудована на сучасних педагогічних технологіях, охоплює всі напрямки навчально-виховного процесу. Вдало змінений режим дозволяє значну увагу приділяти руховій активності, фізкультхвилинкам, спортивним та оздоровчим заходам, просвітницькій роботі, співпраці з громадськими організаціями, дошкільними, позашкільними, медичними закладами, організації здорового харчування різним категоріям дітей. Традиційно щомісяця проводяться Дні здоров’я, акції «Обміняй цигарку на солодке життя», антитютюнові рейди.

Як результат роботи педагогічного колективу 11 випускників школи навчалися в закладах України фізкультурно-спортивного напрямку, гордістю школи є спортсмени: 4 майстри спорту, 3 чемпіонки України з футзалу. Команда школи 4 рази ставала переможцем міських змагань «Ігри патріотів». У 2012 році стала лауреатом обласного етапу Всеукраїнського конкурсу–захисту сучасної моделі навчального закладу – Школа сприяння здоров’ю.

У закладі створені всі умови для надання освітніх послуг. Учні мають змогу навчатися в класах технологічного, філологічного, географічного профілів, поглиблено вивчати українську мову, географію. З 2012 року школу визначено базовою з упровадження інклюзивної освіти в місті. Динаміка відкриття класів, свідчить про зростаючий попит на іклюзивне навчання:

2014-2015 н.р.

1 клас

1 учень

2015-2016 н.р.

1 клас

1 учень

2016-2017 н.р.

3 класи

5 учнів

2017-2018 н.р.

2018-2019 н.р.

2019 -2020 н.р.

5 класів

6 класів

8 класів

8 учнів

 

10 учнів

14 учнів

Тобто в 2019-2020 н.р. на інклюзивному навчанні перебуває 14 дітей. 

Діти з особливими освітніми потребами мають змогу перебувати у колективі, навчаються взаємодіяти один з одним, вибудовувати взаємини. Інклюзія розширює можливості всіх дітей і допомагає розвинути в них гуманність, толерантність. Педагоги, учні та батьки працюють над спільною метою – над доступною та якісною освітою всіх дітей.

З 2016 року команду школи відібрано для участі у Всеукраїнській програмі освіти з демократичного громадянства «Демократична школа», що започаткована Європейським Центром імені Вергеланда (Осло, Королівство Норвегія), Міністерством освіти і науки України і співпраці з Радою Європи та за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії. З 2015-2016 н.р. в школі стартував науково-педагогічний проект «Інтелект України», сутність якого полягає не лише в насиченні дитини поглибленими знаннями, а й набутті нею необхідних навичок роботи з інформацією, гнучкого творчого мислення, самоконтролю та самооцінки, раціональної організації навчальної праці, розвитку пізнавальних процесів та якостей особистості школяра. Колектив школи розуміє важливість реформування освіти та йде в ногу з часом.

Як сонце і тепло необхідні для розквіту квітки, так любов, повага і беззастережне прийняття кожного є передумовами розквіту педагога-майстра, творчого вчителя, здатного виховати обдаровану особистість. Сьогодні у школі працює 52 учителі, завідувач бібліотеки, 25 осіб технічного персоналу. Серед педагогів 6 мають звання «вчитель-методист», 9 - звання «старший учитель», 18 учителів вищої категорії, 14 - І категорії, 19 - ІІ категорії, 7- мають категорію «спеціаліст»ий , 3 - 11 тарифний розряд.

Педагогічні працівники школи поширюють педагогічний досвід через публікації у фаховій періодичній пресі (Живець Л.М., Резан О.М., Піщуліна Д.В., Зуб О.В., Деревянко О.С., Громовик Н.П., Лойченко О.В., Горбунова Л.І) освітній сайт міського методичного центру (Резан О.М., Живець Л.М., Полоз І.В., Гончар О.А., Лойченко І.В., Стодольська Л.М., Овсієнко Л.П., Ємець О.М., Лойченко О.В., Нестеренко В.М., Жукова Н.П.), обласну виставку «Освіта Київщини: творчі здобутки, перспективні педагогічні ідеї та технології» (Живець Л.М., Лойченко О.В., Лойченко І.В., Полоз І.В., Жукова Н.П., Овсієнко Л.П.).

Педагогічні працівники беруть участь у фахових конкурсах «Учитель року», «Класний керівник»: Шполянська І.О. – лауреати міського етапу конкурсу «Учитель року», Зінченко В.Г., Білецький П.В., переможці міського та учасники обласного етапів, Лойченко І.В., Лойченко О.В. – лауреат обласного етапу конкурсу «Класний керівник» та лауреат обласного етапу конкурсу «Учитель року». У 2011 році практичний психолог Сухоцька Л.В. стала переможцем обласного конкурсу-огляду «Кращий психологічний кабінет загальноосвітнього навчального закладу».

У школі обладнано 33 навчальних кабінети, 3 комп’ютерні класи, 2 шкільні майстерні, 2 спортивні зали, методичний кабінет, кабінети психолога, учителя-логопеда, актова зала, бібліотека, читальна зала, їдальня. Навчальні кабінети підключені до мережі Інтернет через систему Fi-Wi. Осередком інновацій, творчості, відповідального та небайдужого ставлення до всіх подій у школі є методичний кабінет, який у 2015 році визнано переможцем обласного конкурсу-огляду методичних кабінетів.

Гордість школи це її випускники: Копилов Валентин, Пасенко Ігор, Прибильська Тетяна – майстри спорту України, члени олімпійського резерву збірної країни. Копилов Валентин в загальноміській акції „Славутичанин року – 2007” став переможцем в номінації „Спортсмен року”. Карпенко Анна, Сапон Ірина, Мекшун Вікторія, Балан Ірина, Боровик Тетяна – чемпіонки України з футзалу, Проценко Антон - чемпіон України з важкої атлетики, Сич Анна, Березняцька Ірина - кандидати в майстри спорту з художньої гімнастики. Випускники Боровик Т.Г., Панько І.С.,  Карпенко А.П.  нині працюють у рідній школі на педагогічній ниві. 18 випускників нагороджені золотими і срібними медалями.

Щорічно наші учні беруть участь у Всеукраїнських учнівських олімпіадах з базових дисциплін, Міжнародних конкурсах з української мови ім. П.Яцика, імені Т.Г.Шевченка, Міжнародних заочно-дистанційних конкурсах «Кенгуру», «Колосок», «Левеня», «Гринвіч» та інших предметних конкурсах та турнірах. На базі школи діє шкільне наукове товариство учнів «Інтелект». За 2009-2018 н.р. 315 учнів стали переможцями міського етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, 8 з них є переможцями обласного етапу. За 2010-2019 навчальні роки учасниками та переможцями міського етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт стали 12 учнів, обласного етапу – 4 учнів.

У закладі діє соціально-психологічна служба, яка допомагає дітям адаптуватись у школі, розвивати творчі здібності, батькам – краще розуміти підлітків, долати й попереджувати конфлікти «батьків і дітей», педагогічному колективу – відбирати талановитих дітей та організовувати навчально-виховну роботу.

У 2005-2006 навчальному році створено Дитяче Самоврядне Об’єднання «Шкільний світ», який є органом учнівського самоврядування. Виховну роботу педагогічний колектив намагається будувати на рівні сучасної педагогіки – використовує різноманітні за змістом методи й форми організації роботи, розвиває індивідуальні особливості учнів, їх уміння приймати відповідальні рішення, розвиває ініціативу, активність школярів. Це розкриває перед учнями можливість самореалізації через вільний вибір діяльності.

Шкільне життя наповнене різноманіттям дитячих голосів – радісних, захоплених, серйозних. Уроки один за одним, наради, педради, чергування та нові перспективи. Колектив Славутицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4, як і раніше, у творчому пошуку, і його мрії спрямовані в майбутнє. Наше завдання – зробити школу найліпшою, тобто школою без поразок, яку діти закінчували б, усвідомлюючи свої таланти і здібності, свій інтелектуальний рівень, що допоможе їм стати тим, ким вони забажають.

Горбунова Л.І., заступник директора з НВР